+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Carporty drewniane czy garaż - co wybrać?
Carporty drewniane czy garaż - co wybrać?

Carporty — co to jest 

Carporty drewniane są dziś rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych garaży. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań, modnego designu i łatwości zaaranżowania przestrzeni. Czym są? To drewniane konstrukcje, których zadaniem jest ochrona auta, narzędzi lub rowerów przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W odróżnieniu od murowanych garaży carporty z drewna zwykle są otwarte. Doskonale wkomponowują się w otoczenie. Dzięki lekkiej konstrukcji – zazwyczaj mają jeden lub dwa boki odsłonięte – nie przysłaniają ani domu, ani ogrodu. Są przewiewne, eleganckie i łatwe w budowie.


Dlaczego warto wybrać carporty — wady i zalety 

Oczywiście to rozwiązanie – jak każde – ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni chwalą je za lekkość i łatwość montażu. Inni – w tej samej funkcji – widzą wady. To fakt – drewniane carporty w przeciwieństwie do tradycyjnego konkurenta, są z... drewna. Dla jednych to wada, dla innych zaleta. Drewno to naturalny i niezwykle trwały surowiec. Jednak w przeciwieństwie do betonowych konstrukcji, wymaga stałej i świadomej pielęgnacji. Bez tego szybko szarzeje i zamiast ozdobą, może stać się podstarzałym elementem wystroju naszego podwórka.

Jednocześnie jednak drewno, które jest regularnie impregnowane, wygląda stylowo i elegancko! Drewniana wiata garażowa nie zabiera przestrzeni. Ogród pozostaje ogrodem – a dziś, gdy betonu wokół nas jest coraz więcej – każdy skrawek naturalnej zieleni jest bezcenny. Taka architektura ogrodowa dla wielu jest najlepsza!

Jakie zalety mają carporty?

  • Są estetyczne – drewniana wiata garażowa po prostu prezentuje się dobrze. Jest ozdobą ogrodu i stylowym dodatkiem.
  • Nie zabierają dużo miejsca – dzięki temu można je postawić praktycznie wszędzie – na terenie posesji, obok domu lub na uboczu, jako wolnostojący obiekt.
  • Są łatwe w montażu – bez problemu zbudujesz swoją drewnianą wiatę garażową, a – w razie potrzeby – przeniesiesz ją w inne miejsce.
  • Nie generują dodatkowych opłat – koszt budowy jest stosunkowo tani, podobnie wygląda sytuacja w kwestii późniejszego utrzymania.

Carporty drewniane – gdzie wykorzystać?

Drewniany carport możesz wykorzystać na kilka sposobów. Najczęściej jako ochronę przed słońcem lub deszczem dla Twojego auta. Możesz też ustawić go tak, by chronił Twój samochód przed kradzieżą. Świetnie się sprawdzi jako dodatkowe miejsce do przechowywania narzędzi lub innych przedmiotów: motocykli, rowerów, akcesoriów ogrodowych itp.

Czy zgadzasz się z tym, że carporty z drewna to opcja dla tych, którzy cenią nowoczesność, naturalne surowce i ponadczasowy design?

Sprawdź nasz:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl