+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Impregnat do drewna konstrukcyjnego koncentrat 5kg (zielony) Dekspol

Cena: 53,10 zł 53.10
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

DREWNO PROTECTOR Dekspol Impregnat do drewna konstrukcyjnego 5kg

WŁAŚCIWOŚCI:

Preparat zabezpiecza przed zwalczaniem grzybów, które odpowiadają za rozkład drewna. Zwalcza drewnożerne owady, a także zabezpiecza przed ich ponownym pojeniem się, które powodują rozpad struktury drewna i pozbawiają właściwości technicznych. Chroni przed rozwojem glonów utrzymując naturalny kolor drewna (przy wersji bezbarwnej). Głęboko penetruje w powierzchnię drewna i trwale w nim pozostaje. To środek niewymywalny. Barwniki techniczne mogą ulec wymyciu lub zmienić intensywność koloru, jednak nie ma na to wpływu na ochronę impregnowanego drewna. Barwi drewno nie zmieniając jego faktury. Barwnik to jedynie wskaźnik ułatwiający impregnację, może zostać wypłukany, jednakże należy zaznaczyć, iż impregnat pozostaje w drewnie niewymywalny. Wzmacnia naturalny wygląd, zachowuje widoczną strukturę.

ZASTOSOWANIE:

Produkt stosowany w celu zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego narażonego na rozwój pleśni, grzybów czy ochrona przed owadami. Drewna narażonego na wymywanie, które dzięki impregnacji zyskuje wgłębną i powierzchniowa ochronę konstrukcji montowanej pod zadaszeniem. Można go stosować do zabezpieczania drewna montowanego w pomieszczeniach oraz w przestrzeniach otwartych, gdzie będzie narażone na bezpośredni kontakt niesprzyjających warunków atmosferycznych (1,2,3 klasa użytkowania drewna).

Idealny do:

- podbitki, więźb dachowych, konstrukcji drewnianych,

- elewacji, tarasów, drewutni, domów drewnianych i altan.

METODY APLIKACJI:

- pędzel

- wałek

- wanna zanurzeniowa

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Wilgotność zabezpieczanego drewna powinna wynosić max. 25%. Drewno powinno być oczyszczone, suche, wygładzone, odtłuszczone, bez pozostałości poprzednich powłok. Powierzchnie zainfekowane powinny zostać oczyszczone do surowego drewna lub wymienione na nowe. Drewno powinno być zażywiczone.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Przygotować roztwór 10% (5kg rozpuścić w 45l wody).

SPOSÓB STOSOWANIA:

Nanosić na powierzchnię drewna poprzez kilkukrotne malowanie lub natrysk. Liczba zabiegów zależy od chłonności drewna; powinna zapewnić naniesienie odpowiedniej ilości środka. Impregnacja metodą zanurzeniową w wannie stosuje się przez 4-godzinne moczenie drewna w 10% roztworze.

SCHNIĘCIE:

Chronić przed deszczem przez min. 72godz po zabiegu impregnacji. Suszenie przebiega najlepiej, gdy drewno ułożone jest na przekładkach.

Impregnat to preparat służący podstawowej ochronie drewna konstrukcyjnego. By móc cieszyć się doskonałymi właściwościami drewna, które jest narażone na działanie trudnych czynników przyrody należy stosować ochronę przez zabezpieczenie go impregnatem, który chroni przez biokorozją, i jest niewymywalny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl