+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Deska tarasowa Modrzew Europejski (4 szt.) 27x140mm (4,5m) kl. AB ryfel drobny/gruby

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 362,88 zł 362.88
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Deska tarasowa Modrzew Europejski (4 szt.) 27x140mm (4,5m) kl. AB ryfel drobny/gruby


Modrzew europejski naturalnie występuje między innymi w Tatrach, jednak coraz częściej jest sadzony w całej Polsce. Drewno ma wyraźnie odznaczoną twardziel i biel, co widoczne jest w jego strukturze. Każda deska może się od siebie różnić, ponieważ drewno jest wyrobem naturalnym i niejednolitym. Każdy drewniany taras jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju.

Modrzew europejski jest doskonałą alternatywą dla tańszych odpowiedników drewna takich jak np. sosna i świerk. W przeciwieństwie do tych gatunków, charakteryzuje się dość wysoką twardością jak na drewno europejskie i atrakcyjnym wyglądem. Ma jasną barwę, więc można zabarwić go na dowolny kolor impregnatem. Drewno należy impregnować regularnie, by utrzymać jego piękny kolor oraz właściwości techniczne.

Cena dotyczy 4 sztuk deski.

Co oznacza klasa AB drewna?
W klasie AB jest określony zdrowy wygląd sęków drewna. Mogą być ciemne i zrośnięte, z czarnym obwodem. Zdarzają się też sęki zrośnięte, niezrośnięte lub lekko spękane. Nie mogą jednak wychodzić poza granice ryfli* deski, ani tworzyć prześwitu. W szczególności w tej klasie niedopuszczalne są wypadnięte sęki i otwory po nich.

Ryfel*w desce - są to frezowane rowki wzdłuż deski. Nasze deski mają ryfle z dwóch stron. Jedna strona ma rowki drobne, druga grubsze. Możesz więc wybrać stronę, która bardziej spełnia Twoje oczekiwania. Ryfel ma za zadanie odprowadzać wodę nagromadzoną na tarasie wskutek opadów. Należy pamiętać jednak, że jest to surowiec higroskopijny, ma więc tendencję do wchłaniania wody i mimo ryfli może delikatnie zmienić swoją objętość. Wówczas deska może się rozszerzyć przez wilgoć i jest to naturalne dla drewna europejskiego. Pozostaw więc odpowiednie odstępy desek przy montażu tarasu z tego rodzaju Modrzewia.
Drewno egzotyczne z kolei nie musi być frezowane ze względu na wysoką gęstość i twardość. Nie ma więc ryzyka chłonięcia przez nie wody i nie zmienia swoich rozmiarów wskutek wilgoci. Jest to zdecydowanie najbardziej trwałe rozwiązanie na drewniany taras.

PS. Warto doliczyć materiał na zapas tj. 10% materiału.

Przed zakupem każdego rodzaju drewna (konstrukcyjnego, desek) należy dokładnie policzyć, jaka ilość będzie nam potrzebna.  

Dlaczego warto kupować drewno z zapasem?

  • trzeba wziąć pod uwagę straty, które mogą powstać przy ew. docinaniu drewna
  • straty, które mogą wynikać z konieczności dopasowywania konstrukcji
  • drewno będąc materiałem naturalnym, może różnić się od siebie odcieniem lub fakturą
  • koszt transportu kilku sztuk towaru może być niewspółmierny do kosztu zamówienia
  • może wystąpić brak dostępności towaru z daną specyfikacją
Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich kolor, może różnić się od prezentowanego na stronie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl