+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Legary do tarasów

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Legary, deski na legar

Legary są podstawą w budowie tarasów. To na nich układa się deski. Stanowią podłużny element, wykonany z drewna. Rozstaw legarów pod tarasem będzie zależny od wymiaru desek, jakie mają zostać wykorzystane do jego wykonania. Przykładowo, jeśli montowane będą cieńsze deski o grubości 20 mm i szerokości 100-140 mm, to rozstaw pomiędzy osiami legarów powinien wynosić 35-40 centymetrów. Legar tarasowy ma zwykle grubość 30-50 centymetrów, jednak uzależnione jest to od wybranego sposobu montażu i grubości deski. Mimo wszystko zawsze należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. 

Legar tarasowy kompozytowy

 

Legary tarasowe kompozytowe wyróżniają się trwałością i niezawodnością. Doskonale sprawdzają się w codziennej eksploatacji i są odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie chłoną wilgoci, dzięki czemu są całkowicie odporne na butwienie lub gnicie. Ponadto nie ulegają biodegradacji w wyniku działania szkodliwych insektów i mikroorganizmów. 

Jak wskazują fachowcy, legar tarasowy drewniany, to w wielu przypadkach bardzo dobry wybór. Legary dobiera się najczęściej do rodzaju materiału desek tarasowych. Często stosuje się legary z modrzewia syberyjskiego oraz europejskiego, które są trwałe, wytrzymałe i łatwe w montażu. Ten rodzaj drewna jest często wykorzystywany jako materiał konstrukcyjny. Ważna jest tu również jego sprężystość, bo musimy pamiętać, że drewno jest materiałem, który pracuje. Deska tarasowa układana jest odpowiednio na legary. 

Istnieje również możliwość, aby zastosować legary aluminiowe do tarasów. Zwiększają one wytrzymałość całej konstrukcji, a także jej trwałość. Można na nich układać deski tarasowe drewniane lub z kompozytu. Legar aluminiowy pod deskę tarasową to nic innego jak szkielet, który będzie odpowiedzialny za utrzymywanie całej konstrukcji. 

 

Legary pod deski tarasowe

 

Legary do tarasów stanowią bardzo ważny element całej konstrukcji. Nie można ich pominąć. Jeśli tworzymy tarasy drewniane, to możemy dobrać taką podstawę wykonaną odpowiednio z różnych materiałów. Będzie to w dużej mierze zależało od warunków, jakie są u Ciebie dostępne. Deska tarasowa powinna się stabilnie utrzymywać na legarach. W tym celu niezbędne będą również akcesoria do montażu, którymi połączysz poszczególne elementy. 

 

Czy legary pod taras trzeba zabezpieczać?

 

Wszystko zależy oczywiście od materiału, z jakiego są one wykonane. Drewniane legary do tarasów będą wymagały zabezpieczenia i regularnego dbania o powierzchnie. Stosuje się w tym celu specjalistyczne preparaty. Chronią one drewno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zapewniają mu większą odporność, trwałość i lepszy wygląd. Już na etapie budowy tarasu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Pomalować preparatem powinniśmy je jeszcze zanim na legary ułożona zostanie deska tarasowa. 

 

Jeśli planujesz budowę drewnianego tarasu i szukasz niezbędnych materiałów, to doskonale trafiłeś. Wszystko, co potrzebne znajdziesz właśnie w naszym sklepie. Prowadzimy sprzedaż drewna z każdej kategorii! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl