+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Legary do tarasów drewnianych

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Legary pod taras drewniany bardzo często wykonane są z modrzewia. Jest to drzewo, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością i naturalną odpornością na grzyby. Świetnie sprawdza się on w konstrukcjach zewnętrznych, w tym właśnie w formie legarów pod tarasy, ponieważ jest wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych. Właśnie z uwagi na takie właściwości jest powszechnie stosowany w budownictwie. 

Legary drewniane pod taras

 

Wytrzymałość legara tarasowego drewnianego może być wysoka. Jednak jeśli decydujesz się na jego wykorzystanie, to należy pamiętać, aby już w czasie montażu zaimpregnować drewno. W ten sposób będzie ono lepiej chronione i cała konstrukcja z powodzeniem będzie Ci służyć przez długi czas. 

Legary montowane są pod deski tarasowe. Odpowiadają za ich stabilność i trwałość konstrukcji. Odpowiednie dobranie materiału jest jedną z ważniejszych rzeczy. Jednak odstępy między poszczególnymi legarami i ich ilość będzie już zależna od tego, jakie deski tarasowe wykorzystasz. Znaczenie ma tu ich grubość i szerokość. Mimo wszystko w każdym przypadku wskazane jest stosowanie się do wytycznych producenta. 

 

Legary do tarasów drewnianych

 

Zdecydowanie najpopularniejsze przy budowie tarasów drewnianych jest wykorzystanie legarów z takiego samego materiału. Warto jednak wiedzieć, że zastosowanie znajdują także legary kompozytowe i aluminiowe. Mimo wszystko legary tarasowe bardzo często wykonane są właśnie z drewna. Z rodzimych gatunków jest to wspomniany już modrzew, a także sosna. 

Tarasy drewniane to często zachwycające konstrukcje, które dodają całemu budynkowi niezwykłego uroku. Mogą znaleźć się zarówno na froncie, jak i z tyłu domu. To idealne miejsce do wypoczynku. Aby stworzyć solidną konstrukcję, niezbędne będą Ci również akcesoria do montażu. Nic nie powinno się przesuwać, aby taras był w pełni bezpieczny dla jego użytkowników. 

 

Gdzie kupować legary drewniane?

 

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór legarów drewnianych. Dopasuj ich wymiary i rodzaj do projektu Twojego tarasu. Jeśli masz wątpliwości, które sprawdzą się najlepiej — skontaktuj się z nami — chętnie doradzimy. Prowadzimy sprzedaż drewna, dysponujemy szerokim asortymentem i dużą wiedzą, w kwestii jego zastosowania. 

Czy drewniany taras będzie pasował w Twoim domu? Jeśli tak to warto podjąć się jego budowy. Wybierz ciekawy projekt, a u nas znajdziesz wszystkie niezbędne materiały. Dzięki temu przez lata będziesz cieszyć się wyjątkowym przedłużeniem Twojego domu, które będzie go pięknie łączyć z ogrodem. Możesz tam ustawić meble ogrodowe i grilla i miło spędzać czas z bliskimi. 

Legary drewniane uchodzą za jedne z najpopularniejszych. Zdecydowanie najlepiej będzie zachować jedność materiału i do zaimpregnowanych legarów dopasować piękne deski tarasowe. Od strony konstrukcyjnej taras nie będzie bardzo trudnym projektem, jednak może dać wiele przyjemności ze spędzanego na nim czasu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl