+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Pergola z drewna klejonego BSH
Pergola z drewna klejonego BSH

Pergola z drewna klejonego BSH jest obecnie popularnie wykorzystywaną konstrukcją ogrodową. Może ona stanowić element alei lub fragment budynku w architekturze. W jej skład wchodzą dwa rzędy specjalnych podpór, czyli słupków oraz ułożona na nich lekka kratownica lub układ belek, które służą do podtrzymywania roślin, najczęściej pnących. Pozwala na stworzenie zacienionej, zacisznej przestrzeni. Można wykonać ją samodzielnie lub zlecić to specjalizującej się w takich budowlach firmie. 

 

Pergole ogrodowe drewniane

Pergola z drewna BSH jest obecnie jedną z ciekawszych opcji dla tego elementu architektury ogrodowej. Chodzi zarówno o względy estetyczne, jak i użytkowe czy ekologiczne. Drewno klejone BSH pięknie wtapia się w rośliny, które będzie podtrzymywać. Jest również materiałem przyjaznym dla środowiska. Możesz posiać wokół winorośl i poza zacienionym miejscem cieszyć się w lecie pysznymi owocami. Pergola drewniana staje się więc w krótkim czasie integralną częścią Twojego ogrodu. 

 

Pergole drewniane — czy będą odpowiednie dla małego ogrodu?

Pergole drewniane mogą być różnej wielkości i znajdować się w dowolnej części ogrodu. Możesz np. ustawić ją przy wyjściu z budynku, wzbogacając taras, wówczas nie zajmie wiele przestrzeni z małego ogrodu. Taka pergola ogrodowa drewniana pozwala również na zyskanie nieco prywatności we własnym ogrodzie. 


Jak zrobić pergolę z drewna klejonego BSH?

Zastanawiasz się, jak zrobić pergolę z drewna klejonego BSH? Jeśli tylko posiadasz jakiekolwiek doświadczenie w pracach domowych, ogrodowych i remontowych, to z pewnością z pomocą prostej instrukcji, która najczęściej dostępna jest w formie filmików w internecie, poradzisz sobie z samodzielnym połączeniem elementów i stworzeniem pięknej, spersonalizowanej pergoli do Twojego ogrodu. Najważniejsze jest dopasowanie długości poszczególnych elementów i ich mocne połączenie. Przyda się wkrętarka, Pamiętaj jednak również o solidnym osadzeniu słupków w ziemi, aby konstrukcja była stabilna. 

Firmy, które prowadzą sprzedaż drewna, zwracają uwagę, że BSH jest tu odpowiednim wyborem, gdyż jest lekkie i daje łatwość tworzenia konstrukcji. Jeśli więc chcesz przygotować w swoim ogrodzie wyjątkowe i zaczarowane miejsce pod pnącymi roślinami, to koniecznie postaw na drewnianą pergolę z tego właśnie materiału. Efekt z pewnością przerośnie Twoje oczekiwania i będziesz dumny, z tego, co udało Ci się osiągnąć

 

Sprawdź również: drewno konstrukcyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl