+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Pergola tarasowa drewniana - jak zrobić?
Pergola tarasowa drewniana - jak zrobić?

Jak zrobić pergolę drewnianą? Najlepszy sposób

 

Jedną z najbardziej efektownych, jak i funkcjonalnych ozdób każdego tarasu, jest pergola drewniana. Klasyczna pergola tarasowa prezentuje się atrakcyjnie, a także chroni przed słońcem i deszczem. Prosta w wykonaniu konstrukcja kosztuje również relatywnie niewiele, a pozwoli stworzyć przytulny, klimatyczny kąt na Twoim tarasie. Sprawdź, jak zrobić pergolę z drewna!

 

Jak zrobić pergolę krok po kroku

 

      1. Przygotowanie materiałów i narzędzi

 

Podstawowym materiałem, jaki musisz przygotować, jest oczywiście drewno konstrukcyjne. Oprócz wybranego rodzaju drewna do budowy pergoli tarasowej potrzebny będzie też szereg innych narzędzi. Chodzi głównie o::

  • wkrętarkę,

  • szlifierki,

  • poziomicę,

  • frez,

  • pędzle do malowania,

  • impregnaty do drewna,

  • farbę do drewna,

  • metalowe wkręty i kotwy.

 

       2. Przygotowanie drewna

 

Pracę zacznij od wyszlifowania belek i listew do budowy pergoli. Możesz użyć do tego szlifierki taśmowej lub oscylacyjnej.

 

Po wszystkim dokładnie usuń cały pył, który się nagromadził i odtłuszcz drewno - najlepiej przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej.

Przygotowanie belek zakończ, impregnując je, czyli nakładając środek ochronny.

 

       3. Malowanie drewna

 

To, jaki kolor wybierzesz do malowania pergoli tarasowej, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz użyć białej, a nawet jaskrawej farby. Najbardziej klasyczny efekt uzyskasz jednak, podkreślając naturalny odcień drewna, ewentualnie delikatnie go przyciemniając.

 

       4. Mocowanie słupów i belek

 

Przy pomocy poziomicy równo umieść w ziemi kotwy mocujące. Następnie osadź w nich filary z belek. Pamiętaj, że powinny znajdować się w równej odległości od siebie.

Następnie do filarów zamocuj ściany i dach pergoli, czyli belki boczne. Upewnij się, że całość jest stabilna i bezpieczna.

Ostatnim krokiem jest przykręcenie listew bocznych. Wskazówka: wykonując ten krok, skorzystaj ze ścisków stolarskich. Te narzędzia przytrzymają listwy w dowolnym położeniu i znacznie ułatwią pracę.

 

       5. Dekorowanie

 

Tutaj może ponieść Cię wyobraźnia. Zastanów się, na jakim efekcie Ci zależy i wybierz ozdoby. Najbardziej klasycznym wariantem jest oczywiście roślinność. Donice możesz ustawić na ziemi lub opleść roślinami całą konstrukcję drewnianej pergoli. Przytulności dodadzą również zwiewne tkaniny, girlandy, lampiony, a także wygodne fotele, pufy czy stolik kawowy.

 

pergola tarasowa drewniana

 

Jak samemu zrobić pergolę tarasową drewnianą?

 

Pergolę tarasową można zbudować samodzielnie. Niektóre osoby wolą jednak powierzyć to zadanie fachowcom, którzy wykonają pracę sprawnie i w pełni profesjonalnie. Drewno Dla Domu to neutralny klimatycznie sklep z drewnem domowym i ogrodowym, który wykonuje drewniane realizacje indywidualne. O wysokim standardzie realizacji zleceń świadczą liczne pozytywne opinie dotychczasowych klientów. Zachęcamy do kontaktu ze sklepem w celu uzyskania dodatkowych informacji, omówienia szczegółów współpracy lub zakupu materiałów do własnych prac.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl