+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Jak zbudować taras drewniany z zadaszeniem?
Jak zbudować taras drewniany z zadaszeniem?

Marzysz o własnym tarasie, na którym będziesz mógł spędzać przyjemnie czas niezależnie od pogody? Sprawdź, jak zbudować taras drewniany z zadaszeniem. Nasze podpowiedzi z pewnością będą dla Ciebie przydatne!

Tarasy drewniane na słupach z zadaszeniem — jak zacząć?

Taras to miejsce idealne do wypoczynku! Na szczęście tę część domu można łatwo udoskonalić tak, by można w nim przebywać nawet podczas deszczu. Wystarczy bowiem zamontować odpowiednie zadaszenie, które będzie nas skutecznie chroniło przed kaprysami pogody.

Czego właściwie potrzebujesz, aby zbudować taras z drewna? Konieczny będzie zakup odpowiednich materiałów. Drewno konstrukcyjne nie jest na szczęście drogie; budowa tarasu nie pochłonie zatem zbyt wielu środków pieniężnych. Aby znaleźć niezbędne do tego procesu artykuły, warto udać się na stronę internetową drewnodladomu.pl. To znany w całej Polsce sklep z drewnem domowym i ogrodowym, który proponuje swoim klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania. Oprócz szerokiego asortymentu doskonałych pod względem jakości produktów firma ta jest w stanie zaproponować swoim klientom również niezwykle przystępne ceny. 

Taras przy domu zadaszony — plan 

Należy koniecznie wybrać najbardziej odpowiednie miejsce; wtedy można z powodzeniem przygotować podłoże oraz całe fundamenty.

Pierwszym punktem budowy jest stworzenie rusztu nośnego, na którym to będzie oparte całe zadaszenie tarasu. Następnie montuje się przygotowane wcześniej belki obwodowe, a także niezbędne do utrzymywania całej konstrukcji słupków i krokwi.

Niezwykle istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim montaż desek tarasowych. Warto przy okazji podkreślić, że wybór takich elementów jest naprawdę rozbudowany; łatwo zatem znaleźć takie, które doskonale wpasują się w styl całego ogrodu oraz domu. 

Deski należy układać według wcześniej ustalonego wzoru; będą dzięki temu trwałe i z pewnością posłużą przez wiele długich lat. 

Budowa tarasu drewnianego z zadaszeniem — ostatni etap

Drewniany taras nie może obyć się bez odpowiedniego zadaszenia. Podobnie jak w przypadku belek, tak tutaj również zainteresowani mogą znaleźć wiele rodzajów zadaszenia i wybrać takie, które najbardziej będzie odpowiadało potrzebom mieszkańców domu. 

Montowanie słupów oraz belki nośnej to kolejny etap; następnie nakłada się pokrycie dachowe, które stanowić będzie nasze zadaszenie. Tak stworzony taras z zadaszeniem z pewnością pozwoli na spędzanie przyjemnego czasu w letnie wieczory. Warto jednak zaznaczyć, że o taras trzeba odpowiednio dbać. Podobnie jak w przypadku przydomowego ogrodu, przestrzeń taką można również dowolnie aranżować. Ustawienie tam pasujących do siebie stolika oraz ławek sprawia, że będzie ono niezwykle funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się również różnego rodzaju ozdoby, a także oświetlenie, które nada temu miejscu odpowiedniego klimatu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl