+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Jak układać deskę tarasową?
Jak układać deskę tarasową?

Jak położyć deskę tarasową — dwa rodzaje

Wybór odpowiednich desek tarasowych ma ogromne znaczenie. To one bowiem decydują o tym, jak właściwie będzie prezentowała się cała tego typu konstrukcja. Mocowanie desek może przebiegać na dwa różne sposoby. 

Zakupione wcześniej deski tarasowe można układać równolegle do wejścia bądź też prostopadle. Od czego zależy takie ułożenie desek? Decydując się na któryś rodzaj, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nachylenie całej konstrukcji. 

Taras powinien być zbudowany przynajmniej w nachyleniu od 2 do 5 procent w kierunku do budynku, co zapewnia przede wszystkim znacznie lepszy odpływ wody. Dobra wentylacja jest absolutną podstawą — nikt przecież nie chce, by jego nowo wybudowany taras szybko zgnił. Woda i brud mają bowiem tendencję do zbierana się w szczelinach między deskami. Odpowiednie nachylenie pozwoli na uniknięcie tego typu sytuacji i sprawi, że woda będzie odpływała w naturalny sposób. Nachylenie tarasu można z powodzeniem uzyskać poprzez zastosowanie podkładek gumowych o różnym stopniu grubości. 

Jak układać deskę tarasową — wybór

Decydując się na układanie desek tarasowych w jeden sposób, warto brać pod uwagę również to, by mogły być one położone w całości. Deski tarasowe dostępne w naszym sklepie internetowym mają różne rozmiary; warto zatem dobrać takie, których nie będzie trzeba niepotrzebnie ciąć. Nasz sklep z drewnem ogrodowym i domowym posiada również w ofercie wszystkie niezbędne akcesoria, które na pewno przydadzą się podczas układania desek, a także montowania całego tarasu. 

Warto również zdecydować się na takie rozwiązanie, które pochłonie jak najmniejszą ilość materiału. Sama budowa tarasu może przecież być dość kosztownym przedsięwzięciem; nie warto zatem dokładać sobie wydatków drogimi elementami, które będą pełniły dokładnie taką samą funkcję, co tańsze odpowiedniki. 

Budowa tarasu — zalety

Samodzielnie zbudowanie całego tarasu — w tym również położenie desek oraz całego zadaszenia, nie jest wcale skomplikowanym zadaniem. Praktycznie każdy jest w stanie wykonać tego typu proces samodzielnie. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich materiałów. Poszczególne elementy tarasu powinny być bowiem przede wszystkim trwałe — tylko dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, że nasza konstrukcja przetrwa na przykład niepożądane warunki atmosferyczne. 

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego. Jesteśmy w stanie zaproponować klientom nie tylko najwyższej jakości części, ale również niskie ceny. Współpraca z nami jest zatem gwarancją całkowitego zadowolenia, o czym przekonało się już wielu klientów. Sprawdź sam, jak proste może być samodzielne wykonanie tarasu, i jak ogromną satysfakcję może to przynieść!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl