+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Drewno konstrukcyjne KVH C24 i jego główne zalety
Drewno konstrukcyjne KVH C24 i jego główne zalety
 

Drewno konstrukcyjne KVH C24 i jego główne zalety

Drewno konstrukcyjne KVH C24 ma wiele cech i zalet, które warto mieć na uwadze:

  • Wytrzymałość drewna konstrukcyjnego

Przede wszystkim potrzebujesz pewności, że drewno konstrukcyjne klasy c24 którego używasz, nigdy Cię nie zawiedzie. Drzewa, które wykorzystujemy rosną bardzo długo (nawet do 120 lat) przed ich ścięciem. Ten powolny wzrost skutkuje ciaśniejszymi pierścieniami wzrostu, nadając belkom doskonałą wytrzymałość, stabilność i trwałość, a także doskonałe wykończenie, co składa się na gwarantowaną jakość. 

Jednym z częściej kupowanych przekrojów w naszym sklepie, jest przekrój 45x120 kantówka KVH C24.

 

  • Zrównoważony rozwój

Za każde ścięte drzewo sadzimy kolejne i działamy zgodnie z naturalnym cyklem życia drzewa. Zależy nam na zapewnieniu Ci trwałości oraz by Twoje drewno pochodziło z dobrze zarządzanych lasów, które spełniają najwyższe standardy ochrony środowiska. Od nasion po dostawę, dbamy o drewno na każdym kroku jego przetwarzania.

W momencie kiedy drzewo przestaje pobierać dwutlenek węgla, jest oznaczane jako możliwe do wycięcia i zastąpienia przez młode drzewo.


 

kantówki kvh, bsh, drewno lite c24


 

  • Niezawodność Naszego drewna

By realizować projekty na czas pragniesz otrzymać sprawdzonej jakości belki wysokiej jakości, odpowiedniej długości oraz by drewno konstrukcyjne c24, kvh, bsh, czy deski było sprawdzone
i gotowe do użycia od zaraz.

Zarządzając dystrybucją, kładziemy nacisk na solidny model dostaw, polegający na dostępności i powtarzalnej jakości towaru, dzięki czemu Ty jako Klient możesz na nas polegać. 

Pod tym linkiem można znaleźć pełną paletę produktów związanych z drewnem konstrukcyjnym KVH C24

 

  • Atrakcyjny produkt końcowy - wykonanie z drewna konstrukcyjnego

Drewno klejone bsh oraz belki kvh, które dostarczamy są atrakcyjne wizualnie i są gotowym produktem końcowym. 
W porównaniu z drewnem C16, klasa C24 ma mniej wad, mniej sęków i niedoskonałości oraz oznacza większą stabilność i trwałość, dlatego spełnia swoje zadanie zarówno w widocznych jak i niewidocznych elementach. 

 

Jaka powinna być wilgotność drewna konstrukcyjnego?

Drewno konstrukcyjne powinno mieć od 8 do 18% wilgotności.
Są to najlepsze parametry drewna konstrukcyjnego oraz zapewnia to możliwość szybkiego montażu (dzięki temu użycie produktu i budowa np. domu nie ma niepotrzebnych przestoi).


Jak zabezpieczyć drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne warto zabezpieczyć impregnatem przeznaczonym do drewna konstrukcyjnego.

Do procesu impregnacji można użyć jednej z metod wśród których wyróżniamy: metoda zanurzeniowa, metoda ciśnieniowa oraz bezpośrednie pokrycie powierzchni drewna przy użyciu np. pędzli. Każda z wymienionych metod różni się od siebie i należy pamiętać nie tylko o impregnacji "po długości", ale także przede wszystkim na końcu belki, ponieważ to tam materiał jest głównie narażony na chłonięcie wilgoci i w przypadku niedbalstwa utraty jego jakości.

Ze swojej strony polecamy impregnat techniczny do drewna konstrukcyjnego https://drewnodladomu.pl/pl/p/Impregnat-do-drewna-konstrukcyjnego-koncentrat-5kg-zielony-Dekspol/6632 


Jak przechowywać i suszyć drewno konstrukcyjne c24?

Suszenie drewna konstrukcyjnego w tradycyjny sposób trwa około 1 do 1,5 roku w zależności od długości i grubości drewna.
Drewno konstrukcyjne można suszyć poprzez jego sezonowanie w magazynie lub na wolnym powietrzu mając na uwadze ochronę kantówek przed czynnikami zewnętrznymi tj. deszcze, czy wilgoć. Warto także pamiętać o tym by zapewnić swobodny przepływ powietrza między warstwami, co znacznie przyśpiesza proces suszenia. Kolejnym aspektem na który uczulamy, to brak bezpośredniego kontaktu z podłożem przez dolne elementy by nie chłonąć zeń wilgoci.

Nie należy bagatelizować powyższych informacji, ponieważ zastosowanie ich ma ogromny wpływ na parametry drewna. Drewno wilgotne będzie słabsze oraz mniej wytrzymałe od drewna konstrukcyjnego wysuszonego.


Jak przechowywać drewno konstrukcyjne c24 (jak składować belki)?
 

Można przechowywać drewno we własnym zakresie na zewnątrz jednak należy mieć na uwadze wszystkie aspekty, które wymieniliśmy w punkcie poprzednim.
Ze swojej strony zachowujemy wszelkich standardów przechowywania produktów drewnianych, by kantówki zostały przewiezione do miejsca docelowej inwestycji dbając o odpowiednie zabezpieczenie produktu.
 

Jaka jest cena drewna konstrukcyjnego KVH C24?

Aktualną cenę drewna konstrukcyjnego znajdziesz w kategorii Drewno Konstrukcyjne na Naszym sklepie internetowym. Znajdziesz tam cenę poszczególnych przekrojów oraz długości.


Gdzie zakupić drewno konstrukcyjne KVH C24?

W celu dokonania zakupu produkt możesz dostać na dwa sposoby:
  1. Zakup online w naszym sklepie internetowym www.drewnodladomu.pl
  2. Zakup w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie
 

Drewno Dla Domu
ul. Opatkowicka 10B/1
30-499 Kraków
tel. 12 345 03 31

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl