+48 12 345 03 31   |  kontakt@drewnodladomu.pl | NOWA LOKALIZACJA SALONU - ul.Zakopiańska 58 (Salon Maxfliz)

Blog Drewno Dla Domu
Deski tarasowe kompozytowe trwałe, czyli na co warto zwrócić uwagę przy wyborze desek kompozytowych?
Deski tarasowe kompozytowe trwałe, czyli na co warto zwrócić uwagę przy wyborze desek kompozytowych?
 

Deski tarasowe kompozytowe trwałe, czyli na co warto zwrócić uwagę przy wyborze desek kompozytowych?


Deski tarasowe kompozytowe trwałe to świetna, łatwa w utrzymaniu alternatywa dla drewna. Branża kompozytowych desek tarasowych cały czas się rozwija, materiały z roku na rok ulegają modernizacji i poprawie, a liczba wysokiej jakości produktów na rynku rośnie wykładniczo. Dziesięć lat temu było maksymalnie 10 rodzajów kompozytu do wyboru. Obecnie dostępnych jest ponad 50 produktów kompozytowych, których większość przetestowaliśmy i z czystym sumieniem możemy polecić te z których korzystamy przy własnych realizacjach (przykładowe realizacje znajdziesz tutaj).

W tym artykule skupimy się na kompozytowych deskach tarasowych, ale wiele z tych informacji dotyczy również PVC i plastiku. Największą frustracją jaką możesz napotkać, jest wybór najlepszego rodzaju desek kompozytowych dostosowanych do Twoich potrzeb. Ten artykuł pomoże Ci zawęzić opcje i uprościć zakupy w najlepszych cenach.


Deski tarasowe kompozytowe w pigułce

1. Wybierz deski kompozytowe w oparciu o swoje preferencje stylistyczne i kolorystyczne. Pamiętaj także o wytrzymałości, która ma niebagatelne znaczenie przy zakupie, który jest "na lata", a nie "na lato".

Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż przebudowa i wymiana tarasu może być bardziej kosztowna niż jego początkowy zakup, nie mówiąc już o czasie, który jest bezcenny.


Czynnik 1: Czy masz napięty budżet i jak chcesz go rozłożyć w czasie?

Montaż tarasu drewnianego jest nieco tańszy niż tarasu kompozytowego, ale trzeba pamiętać, że kompozyt jest niemalże bezobsługowy, natomiast drewno wymaga dużo więcej konserwacji.

Deski kompozytowe od sprawdzonych producentów takich jak deski kompozytowe Twinson, Gamrat, Gardin Nature, Millboard, Prymus, Lenta, czy 4Deck to gotowe i piękne rozwiązanie, które nie będzie wymagać jak to jest w przypadku tarasu drewnianego potrzebnych środków na jego konserwację (oleje, pędzle, czas lub koszt usługi).

Większość marek podstawowych kompozytów jest podobna i dobrze się sprawdzi na tarasie. Różnice sprowadzają się do jakości wykonania, wzornictwa, kolorystyki, składu kompozytu, systemów instalacyjnych (łatwości i szybkości montażu), faktury oraz przede wszystkim wytrzymałości.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka stwierdzisz, że przecież wszystko jest zrobione z kompozytu, to wiedz, że jego klasę można by porównać do marek samochodów. 
Teoretycznie wszystkie samochody, czy to Audi, Mercedes, BMW i Fiat, przewiozą Cię z punktu A do punktu B, jednak każdy z nich zważywszy na ich walory ma swoich zapalonych fanów. W przypadku desek kompozytowych i ich właściwości jest podobnie.


Wskazówka: zaplanowanie projektu tarasu w oparciu o wymiary to również ważny aspekt, który może zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć ilość odpadów.

Możesz również obniżyć koszty, korzystając z systemu, który jest prosty w instalacji.

 

Deski tarasowe kompozytowe trwałe


Czynnik 2: Czy Twój taras będzie w pełnym słońcu?

Ciemne i gęste kompozytowe deski tarasowe mogą nagrzewać się w słońcu. Jeśli siedzisz na leżaku w samo południe, odbite ciepło może sprawić, że będziesz skwierczeć jak kiełbaska na grillu. Dlatego warto mieć to na uwadze i pokusić się np. o jaśniejszy odcień desek kompozytowych lub poprosić o podpowiedź jednego z Naszych doradców by pomógł dobrać odpowiedniego producenta kompozytu.

 

alt


Czynnik 3: Czy „wygląd drewna” ma kluczowe znaczenie?

Kompozyty wyższej klasy mają doskonałą fakturę, wygląd i w dotyku są najbardziej drewnopodobne. Niektóre z lepszych marek mają subtelne cieniowanie i indywidualne profile „ziarnistości”, dzięki czemu żadna deska nie jest dokładną repliką innej. Niektórzy producenci polerują każdą deskę w fabryce, aby usunąć „plastikowy” połysk.

 

taras kompozytowy Kraków


Czynnik 4: Jaka będzie wilgotność?

Kompozyty o gładkiej teksturze mogą być śliskie. Jeśli Twój taras znajduje się w pobliżu basenu lub taras jest głównym wejściem do domu i będzie narażony na opady atmosferyczne, to pomyśl o wyborze kompozytu z wyraźną teksturą.


 

Taras kompozytowy trwały 


Czynnik 5: Czy ukryte łączniki są ważne?

Wiele osób nie dba o to, że widzą zapięcia, gdy patrzą na swój taras. Ale jeśli ci to przeszkadza, wybierz system, który działa z ukrytymi łącznikami. Systemy pióro-wpust eliminują luki, ukrywają śruby i jest ich mniejsza liczba.

Systemy klipsów współpracują z rowkowanymi tarasami, które są lekkie i mają cieńszy profil niż modele ze śrubami czołowymi. Jednak te systemy mogą mieć otwarte końce, które będą zbierać liście i brud jeśli nie zainstalujesz zawczasu zaślepek lub specjalnego elementu wykończeniowego w postaci profilu, który je zakrywa. Ukryte systemy mocowań są droższe niż systemy instalowane za pomocą śrub czołowych. Same ukryte zapięcia mogą podnieść cenę o 30 procent.


Czynnik 6: Czy uwzględniasz wszystkie dodatki w swoim budżecie?

Nie musisz szukać specjalistycznych narzędzi, ponieważ deski kompozytowe można montować za pomocą tych samych podstawowych narzędzi, co każdy drewniany taras. Natomiast sam taras to tylko część Twojego całkowitego budżetu. Każdy system wymaga bowiem ukrytych łączników lub śrub pokładowych. Aby uzyskać najlepszy wygląd, użyj śrub przeznaczonych specjalnie do materiału kompozytowego.

Ponadto, w zależności od systemu, mogą być potrzebne zaślepki, elementy wzmacniające, specjalne elementy wykończeniowe lub osłonowe oraz dodatki, takie jak balustrady, słupki i zaślepki. Sprawdź projekt inwestycji i dodatki, aby mieć pełny obraz kosztów przed zakupem tarasu.

 

Deski kompozytowe Kraków
 


Skontaktuj się z jednym z Naszych doradców, który pomoże Ci w dobraniu rodzaju materiału do Twoich indywidualnych potrzeb (zależnie od nasłonecznienia, trwałości, czy kolorystyki)

Salon sprzedaży Drewno Dla Domu
ul. Opatkowicka 10B/1
30-499 Kraków
tel. 12 345 03 31 ; kontakt@drewnodladomu.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl